Trwałe oraz wytrzymałe płyty poliuretanowe

 

Decydując się na konkretny typ materiału termoizolacyjnego, na pewno należy zwrócić uwagę na jego trwałość. Bez sensu jest inwestowanie w materiał termoizolacyjny, który będzie do wymiany już po kilku latach. Trzeba postawić na coś, co będzie służyć przez wiele lat i zachowa swoje wszystkie parametry w tym czasie.

Płyty odporne na ściskanie, korozję i pleśnienie

polecane płyty warstwowe pirNiektórzy mogą pomyśleć, że takiego materiału nie da się znaleźć na polskim rynku. Są jednak w błędzie. Otóż coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie materiału termoizolacyjnego jakim jest płyta poliuretanowa. Tego typu płyty charakteryzują się naprawdę dużą wytrzymałością, a co za tym idzie, będą nam służyć przez wiele lat. Przy wyborze termoizolacji warto też sprawdzić, na co odporny jest dany materiał. Przykładowo: polecane płyty warstwowe pir są odporne na większość rozpuszczalników stosowanych w budownictwie. Jak wiadomo, czasem zachodzi konieczność zastosowania takich środków i dobrze jest wtedy nie musieć się obawiać, że rozpuszczalnik w jakikolwiek sposób zaszkodzi warstwie termoizolacji. Kolejną zaletą płyt poliuretanowych jest to, że nie ulegają one w żaden sposób korozji. Nie niszczą się z czasem, cały czas funkcjonują tak samo. Poza tym warto również wspomnieć o tym, że płyty PIR są odporne na działanie grzybów i pleśni. Nie zachodzą tu również procesy gnilne. Wynika to z faktu, że płyty poliuretanowe nie prowadzą do zawilgocenia ścian i innych powierzchni. Nie ma więc mowy o rozwoju jakichkolwiek grzybów.

Przewagą płyt poliuretanowych nad innymi materiałami jest też wysoka stabilność temperaturowa. Okazuje się, że stabilność ta dotyczy pełnego zakresu temperatur. Oprócz tego płyty PIR są też bardzo odporne na ściskanie. Pomimo niskiej wagi płyt poliuretanowych są one niezwykle twarde i wytrzymałe.