Projekty logo wykonane na fali nagłej inspiracji

 

Dziś opowiem o ciekawym projekcie, który wymagał ode mnie wykorzystania umiejętności obsługi programów granicznych. Zgłosiła się do mnie firma zajmująca się produkcją słodyczy, a właściwie czekolady o ograniczonej zawartości cukru.

O projekcie logo wykonanym szybko

projekt logo wykonany w SzczecineCzasami jest tak, że odczuwamy presję konieczności zrobienia kilku rzeczy na raz. Trzeba przyznać że to mało przyjemne, aczkolwiek na pewno pobudzające do pracy uczucie. Tak i było tym razem, kiedy to zbliżał się deadline kilku projektów, które musiałem dokończyć. Bardzo ciekawym doświadczeniem był projekt logo wykonany w Szczecine. Odwiedziłem to miasto w celach prywatnych, gdyż miał tam miejsce koncert zespołu Hey, który uwielbiam. Firma od czekolad dała mi wytyczne jak miało wyglądać logo, jednakże nie mogłem znaleźć inspiracji. Czasem tak bywa, że nic ciekawego nie chce przyjść do glowy. Podróż do Szczecina na koncert okazała się przynieść ze sobą spore pokłady świeżości i projekt wykonałem w 40 minut! Praca przedstawiała nadgryzioną tabliczkę czekolady na tle wierzchołka górskiego, który symbolizował naturę. Poniżej umieściłem nazwę firmy. Następnie dokonałem kilku zabiegów wygładzających przy pomocy narzędzi edycyjnych. Rozmycie Gaussa zmniejszyło ostrość i spowodowało, że logo stało się mniej „cyfrowe” i było bardziej przyjemne dla oka. Projekt spełnił oczekiwania firmy i stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Ten projekt bardzo mnie usatysfakcjonował. Kolejny raz udowodniłem sobie, że potrafię i czasami warto poczekać na zastrzyk inspiracji zamiast głowić się na siłę marnując czas. Zasada ta dotyczy większości dziedzin życia dlatego od czasu do czasu zróbcie coś innego niż na co dzień i zainspirujcie się.